Dantų protezavimas

Atkursime dantų funkcijas ir estetiką nepriklausomai nuo sveikatos būklės.

Dantų protezavimas šiandien – itin toli pažengęs nuo ankstesnių, nepatogių ir neestetiškų dantų restauracijų. Tai procedūra, aktuali įvairaus amžiaus pacientams: šiuolaikinių protezų dėka, sėkmingai atkuriamos dantų funkcijos ir puiki estetika, nepriklausomai nuo sveikatos būklės.

Mūsų klinikoje planuojant protezavimo darbus neapsieinama be skaitmeninių technologijų: inovacijų dėka, galite pamiršti nepatogų tradicinį dantų atspaudų nuėmimą, pakartotinius vizitus pas odontologą siekiant koreguoti restauracijas ir kitus nepatogumus. Protezus preciziškai tiksliai pritaikome pagal dantų anatomiją ir paciento klinikinę situaciją. Užtikriname, kad gydytojo kėdėje jausitės komfortiškai, o suteiktais rezultatais džiaugsitės ilgus metus!

Savo pacientams siūlome sertifikuotas protezavimo medžiagas: bemetalę keramiką (stiklo, e.max) bei cirkonio keramiką.

Kaip po dantų protezavimo pasikeis Jūsų sveikata:
 • Pilnai atkurti pažeisti dantys
 • Maksimali šypsenos estetika
 • Sugrįžusi kokybiška kramtymo funkcija
 • Natūralus dantų pojūtis burnoje
 • Nepriekaištinga fizinė ir emocinė savijauta
Dantų protezavimo galimybės
 • Dantų protezavimas ant nuosavų dantų: dantų protezavimą dažniausiai atliekame naudodami bemetalę keramiką. Jeigu prarasta didžioji dalis danties masės, dantį atkuriame 1) vainikėliu. Tuo tarpu, jeigu išsaugota daugiau danties audinių, puikiai tinka 2) dalinis vainikėlis arba 3) užklotas.
 • Dantų protezavimas ant implantų: dantis ant implantų galime atkurti naudodami 1) dantų vainikėlius, 2) vainikėlių tiltus arba 3) išimamas bei fiksuojamas plokšteles. Protezo pasirinkimas priklauso nuo implantacijos apimties.
 • Išimami dantų protezai: dantis galima atkurti tvirtinant 1) pilnas arba dalines plokšteles, 2) lanko atraminius protezus bei 3) išimamus protezus ant implantų.
  Šis metodas sukelia nemažai nepatogumų pacientams, todėl verčiau rinktis fiksuojamas dantų restauracijas.
 • Estetinis dantų protezavimas: siekiant puikios dantų estetikos ir baltumo, rekomenduojama rinktis 0,3-0,5 mm. storio dantų laminates iš bemetalės porceliano keramikos: jos tvirtinamos ant išorinio dantų paviršiaus specialiu odontologiniu cementu.

D.U.K. (Dažniausiai užduodami klausimai):


Kodėl verta rinktis mūsų kliniką?

Kartu su Jumis esame jau 23-ejus metus, todėl siūlome ištobulintas gydymo metodikas, patirtį ir naujausias žinias. Mūsų klinikoje dirba vieni geriausių dantų protezavimo specialistų Lietuvoje, todėl užtikrinsime puikią estetiką, visų dantų funkcijų atkūrimą ir nekomplikuotą gijimą!

Ar protezavimo paslaugos gali būti kompensuojamos?

Jeigu atitinkate numatytus kriterijus, suteikiame galimybę pasinaudoti ligonių kasų teikiama kompensacija. Taip pat yra galimybė pasirinkti gydymą išsimokėtinai.

Kodėl nerekomenduojama rinktis išimamų protezų?

Šį metodą renkasi vis mažiau pacientų. Išimami protezai blogiau priglunda prie dantenų, gali dirginti burnos gleivinę, o kramtymo funkciją atkuria tik 10-20 proc. Tokie protezai nestabdo žandikaulio kaulo nykimo, todėl netekus dantų, rekomenduojame pasvarstyti apie fiksuojamus protezus ant implantų.

Kuo skiriasi protezavimas ant danties ir ant implanto?

Protezuojant ant danties, vainikėlis ar užklotas tvirtinamas ant išlikusių danties audinių. Antruoju atveju dantis atkuriamas ant šaknies pakaitalo, implanto, kuris yra kaule. Implanto ir protezo jungtis yra po dantenomis, todėl būtina naudoti tik originalias detales. Tai užtikrina, kad sujungus protezą su implantu, nekils jokių komplikacijų.

Kiek laiko tarnauja danties vainikėlis?

Trukmę lemia medžiagų parinkimas, restauracijos kokybė ir gydytojo profesionalumas. Vis dėlto, vainikėliai ant dantų arba implantų vidutiniškai tarnauja iki 15 metų ar dar ilgiau.

Ar dantis, dengtas vainikėliu gali pradėti gesti?

Jeigu procedūra atlikta profesionaliai, naudojant kokybiškas medžiagas, dantis gesti neturėtų: mūsų gydytojai vainikėlį pritvirtina ypač tiksliai ir hermetiškai.

Kodėl gydytojai nerekomenduoja dantų protezavimo metalo keramika?

Metalo keramika yra mažiausiai estetiškas pasirinkimas: ji nėra laidi šviesai, todėl tokie dantys atrodo nenatūraliai. Metalas gali alergizuoti jautrius pacientus. Negana to, po metalo keramikos vainikėliu laikui bėgant dažnai susidaro tarpai, pro kuriuos į dantenas ar danties likučius gali patekti maisto dalelės, mikroorganizmai, sukeliantys uždegiminius procesus, o protezavimo ant implanto atveju – net periimplantitą.

Ar prieš protezavimą atliekamas koks nors papildomas danties paruošimas?

Tikrai taip! Dantis švelniai šlifuojamas, nušveičiamas specialiomis medžiagomis ir impregnuojamas. Taip apsaugoma nuo gedimo, išvengiama danties jautrumo ir užtikrinamas puikus paviršiaus sukibimas su odontologiniu cementu, kurio pagalba pritvirtinamas protezas.

Ką daryti, jeigu pasireiškia kraujavimas, jautrumas po vainikėliu arba jaučiu nemalonų kvapą?

Tokiu atveju kuo greičiau kreipkitės į gydytoją – gali būti, kad protezavimas atliktas nepakankamai tiksliai, restauracija nesandari arba prasidėjo antrinis kariesas. Raginame nedelsti, antraip laukia komplikacijos ir net danties neteikimo rizika.

Užsiregistruokite vizitui, o mes pasirūpinsime Jumis tarsi savo šeimos nariu!

×

Registracija