Dantų griežimo ir dilimo profilaktika (Bruksizmo gydymas)

Nevalingas griežimas dantimis – paplitusi odontologinė problema, kuria laiku nepasirūpinus gresia rimti dantų pažeidimai.

Dantų griežimas arba bruksizmas – būsena, kai dienos įtampa ir stresas ima persekioti miego metu.

Ši būklė pasireiškia nevalingu kramtomųjų dantų paviršių kontaktavimu vienas į kitą arba itin stipriu dantų sukandimu. Tai Lietuvoje ir pasaulyje itin paplitęs sutrikimas, kuris dažniausiai nustatomas jauno, darbingo amžiaus asmenims ir net vaikams: tai grupės, kurios patiria didelį įtampą, pervargimą, stresą.

Bruksizmas gresia itin rimtais dantų pažeidimais: trindamiesi vienas į kitą dėvisi dantys, pažeidžiamas emalis, trupa dantų paviršiai, dantys tampa pralaidesni ėduonį ir kitas ligas sukeliantiems mikroorganizmams, žemėja sąkandis, didėja dantų jautrumas, gali atsirasti dantenų pažeidimai ir žandikaulio skausmai.

Griežimo dantimis gydymui klinikoje naudojame pažangias tarptautines metodikas, individualiai padedame kiekvienam pacientui ir net sudėtingiausiais atvejais randame sprendimą, kad Jūs galėtumėte pasijausti geriau!

Kaip po gydymo pasikeis Jūsų sveikata:
  • Numalšintas dantų jautrumas ar skausmas
  • Atkurtas taisyklingas sąkandis
  • Išnykęs skausmas žandikaulio srityje
  • Užkirstas kelias griežimui dantimis
  • Estetiškai ir funkciškai atkurti nusidėvėję dantys
Bruksizmo gydymo galimybės
  • Apsauginės kapos: pacientui suteikiamos individualiai jam pagamintos specialios bruksizmo kapos, dėvimos miego metu ir apsaugančios dantis nuo kontaktavimo.
  • Ortodontija: kartais bruksizmas atsiranda dėl netaisyklingos dantų padėties lanke arba prasto sąkandžio. Problema išsisprendžia pritaikius efektyvų ortodontinį gydymą.
  • Streso mažinimas: bruksizmo priežastis dažnu atveju – stresas, todėl būtina surasti dirgiklį ir jį pašalinti. Gali tekti mažinti streso krūvį, gerinti miego kokybę ir kt.
  • Chirurginis gydymas: intensyvus griežimas dantimis gali sukelti žandikaulio sąnario problemas. Jeigu konservatyvūs metodai neveikia, atliekamas greitas, beskausmis ir labai efektyvus chirurginis gydymas.

D.U.K. (Dažniausiai užduodami klausimai):


Kodėl verta rinktis mūsų kliniką?

Kartu su Jumis esame jau 23-ejus metus, todėl siūlome ištobulintas gydymo metodikas, patirtį ir naujausias žinias. Mūsų klinikoje dirba vieni geriausių bruksizmo gydymo specialistų Lietuvoje.

Kokie simptomai praneša apie griežimą dantimis?

Apie tai įspėja tokie simptomai, kaip sunkumai kalbant, kramtant, žiojantis, traškesys žandikaulio srityje, žandikaulio, veido srities, galvos skausmai, akivaizdžiai nusidėvėję, aptrupėję dantys.

Kodėl gydymas būtinas?

Negydoma problema nepraeina savaime. Dėl nuolatinio dantų kontaktavimo, jų būklė nuolat blogėja, dyla ir trupa paviršiai. Laiku nesiimant gydymo, ilgainiui stipriai pažeistus dantis teks protezuoti arba net šalinti ir implantuoti.

Kuris bruksizmo gydymo metodas efektyviausias?

Gydymas planuojamas ir taikomas individualiai: visi metodai gali būti vienodai efektyvūs, tačiau juos taikome priklausomai nuo paciento būklės.

Ar procedūra skausminga?

Bruksizmo gydymas nekelia pacientams fizinio diskomforto ar skausmo.

Kokia priežiūra reikalinga po bruksizmo gydymo?

Atkūrus pažeistus dantis, daliai pacientų ir toliau tenka nešioti apsaugines kapas, saugančias nuo nevalingo griežimo dantimis.

Kiek trunka dantų griežimo gydymas?

Šis procesas kiekvienam pacientui individualus. Mūsų tikslas – suteikti itin efektyvų ir greitą gydymą, todėl būtina tiksli diagnostika ir individualaus gydymo plano sudarymas. Dalį problemų galima išspręsti per kelis vizitus, tačiau kartais pritaikomas ilgesnis, kombinuotas gydymas.

Užsiregistruokite vizitui, o mes pasirūpinsime Jumis tarsi savo šeimos nariu!

×

Registracija